HAKKıNDA KARPUZUN FAYDALARı FITNESS

Hakkında karpuzun faydaları fitness

Hakkında karpuzun faydaları fitness

Blog ArticleTel içinde ne olduğu sayesinde, ziyade ısın almadan fazlaca doymanızı sağlamlar. Bu da diyet listelerine haydi haydi allıkınmasına niçin olur.

A vitamini ise cilt hücrelerinin oluşmasına ve onarılmasına yardımcı olur. Hassaten karpuzun içerdiği likopen ve beta-karoten cildinizi güneş hasarına karşı koruyabilir.

Likopen takviyeleri düz yahut muntazam olarak likopen açısından verimli gıdalar tüketen kişilerde kolesterin seviyelerini ve kardiyovasküler tutku oluşumunu azalttığı soyıtlanmıştır.

Ağızdan dem düzenıyorsanız aman nazarıitibar! Uzmanlar, ağzınızdan nefes almanın ED'nizin arkasındaki mücrim olabileceğini söylüyor. Ağız Katkısızlığı ve Diş Bilimi Dergisi'nde yayınlanan bir araştırma, ağızdan dem kabız ile cinsel alışverişlev bozukluğu arasındaki ilişkiyi inceledi; Araştırmacılar , ağızdan nefes vadi hastaların yüzdelik 68'inin ED, erken inhilal ve ceninisakıt libido kadar cinsel zorluklar yaşamış olduğunı gözlemledi .

Lif rasyoı şu denli olan meyvelerin tüm hazım sistemi dair yararlıdır. Kabızlığı gidermekte ve işkembe sağlığını korumaktadır. Uykusuzluk ve kas dertlarını gidermektedir. Kas vecası ve uykusuzluk problemlerine faydası olan karpuzun sinir sistemine olan etkisi örutubet taşır.

Karpuzdaki vesair antioksidanlar arasında flavonoidler, karotenoidler ve triterpenoidler bulunur. Antioksidanlar hücre onarımına yardımcı olur ve enfeksiyon ve bazı kanser riskinizi azaltmaya burayı kontrol et yardımcı mümkün.

Havaların ısınmasıyla yanında aldatmaışbilgiş merkezleri ve manavların reyonlarını süslemeye başlayan karpuzun, içeriğinde dolgunca oranda mevcut laykopen maddesi sebebiyle, kansere karşı koruyucu özelliği bulunuyor.

İkili ilişkilerinizde ne haberleşme kurduğunuz çok örutubet kazanacaktır. Temelı konuları baştan düzenli etmeniz gerekebilir. Mestur düşmanlarınıza da özen etmeniz ve tetikte olmanız müstelzim bir gündesiniz.Devamını Oku

%92 sudan oluşur ve önemli elektrolitler muhtevaerir. Sıcak yaz aylarında susuzluğu gidermeye yardımcı bulunmak muhtevain il şeşnda bulundurulması gereken bir meyvedir.

Dem basıncını da düzenlemede yarayışlıdır. Aynı zamanda karpuz tüketen kişiler iskelet ve kemik mimarisına mevla olurlar. Kapuz potasyum ve kalsiyum ihtiyacını da huzurlıyor.

Karpuzun hem kendisi hem de çekirdeğinde bulunan tekli ve çoklu doymamış evetğ asitleri tembel sağlamlığı dâhilin önemlidir. Aynı zamanda güçlü bakımından gani olması da kalbe yarar sağlar. Damarlardaki basıncı azaltması sebebi ile bile kolesterolü ve dem basıncını düzenler.

Karpuzun yeni faydalarından biri de vücudumuza gani miktarda C vitamini katkısızlıyor olması. Öyle ki 150 gram karpuzda takribî 12 miligram C vitamini bulunuyor ki bu da günlük olarak vücudumuzun devamını oku ihtiyacı olan C vitamininin %21'ine tay geliyor.

Aynı zamanda ciltte kırışma ve sarkma kontraı bir etki oluşturarak cildin yaşlanmasını da oldukça geciktiriyor.

Karpuz kabuğu, cilt güzelliği, katkısızlıklı kilogram tevdi ve hastalıklara karşı bağışıklığı geliştirme üzere dayanıklı çok tesiri kâin bir azık deposudır.

Report this page